• Barış:

    İyi Sohbetler, iyi dinlemeler

  • Sevgi:

    Herkeze Selamlar..

Mesaj gönderin!


Şu anda çalan: Sibel Tzn & skender Payda - Ak Bize Yeter

sohbet
İlhan Cavcav

paylaş:

Arkadaşına Öner Yazdır
15.16.2016 tarihinde admin Tarafından Yazıldı.
Okunma
0 yorum

İlhan Cavcav ( 04.10.1935)
Gençlerbirliği Başkanı

işadamı

4 Ekim 1935 tarihinde Ankara’da doğdu. Gençliğinde futbol oynadı. 20 yılı aşkın bir süredir Gençlerbirliği Spor Kulübü başkanlığını yapmaktadır. Halen Türkiye 1. Futbol Ligi Kulüpler Birliği başkanıdır. Uzun yıllardan beri işadamı olarak Ankara Un Sanayi ile uğraşmaktadır. Ayrıca Ankara Sanayi Odası Meclis üyesidir. Çeşitli sosyal ve kültürel derneklerinde üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

HABER

İlhan Cavcav istifa edeceğini açıkladı
Milliyet 20 Ekim 2013

Kasımpaşa’ya 3-1 yenilen ve ligde son sırada yer alan Gençlerbirliği karıştı… 35 yıllık Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, görevi bırakacağını açıkladı.

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav istifa edeceğini A Haber’e açıkladı. Cavcav “Kulübe başkan arıyorum. Bırakma kararımı yönetim kurulu toplantısında açıklayacağım” dedi.

İlhan Cavcav 35 yıldır Gençlerbirliği’nde başkanlık görevini yürütüyordu.

ONUK VE METİN DİYADİN GÖREVDEN ALINDI

Kırmızı-siyahlı takımın dün sahasında Kasımpaşa’ya 3-1 yenilmesi sonrasında taraftarın da tepki gösterdiği Onuk, başkan Cavcav tarafından görevinden alındı.

Cavcav’ın, teknik direktör Metin Diyadin ile de bir görüşme yaptığı ve Diyadin’in Gençlerbirliği’ndeki görevinden ayrıldığı öğrenildi. Teknik direktör arayışlarına başlayan başkent ekibinde ilk aday Hikmet Karaman…

Diyadin’in yönetimindeki Gençlerbirliği, Spor Toto Süper Lig’de oynadığı 8 maçta aldığı 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 6 yenilgi sonrasında 4 puanla son sırada bulunuyor.

HABER

Kimseye bir tek kuruş borcu olmayan bir kulübün başkanıyım
7 Kasım 2013

Cavcav, kulüplerin borç batağında olduğunu belirterek “Başbakan olsam, borçlu kulüplerin başında olan insanları, kulüp başkanlığından resen azlederim” dedi.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ankara’da yapılacak Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında kulüp başkanlarına 3 dönem sınırı getirilmesi ve spor kanunu gibi konuları görüşeceklerini söyledi.
Vakfın toplantısında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) özellikle istediği e-bilet uygulamasının da değerlendirileceğini bildiren Cavcav, “Ben özellikle Sayın Başbakanımız, teşkilat ve Spor Bakanımızla spor kanunu yapılırken, fikir birlikteliği içerisinde olunması gerektiği kanaatindeyim” diye konuştu.

İlhan Cavcav sözlerini,”Tüm kulüplerin İlhan Cavcav gibi başkanı olmasını isterim. Kimseye bir tek kuruş borcu olmayan kendi yağıyla kavrulup, kendi yağıyla ligi devam ettiren bir kulübün 35 yıldır başkanıyım. Bütün kulüp başkanları 2-3 veya 5 sene kulüp başkanlığı yapıp, bir sürü arkada borç harç bırakarak gelecek yönetimlere büyük külfetler yüklüyor. Bu durumda ben de başbakan olsam 3 sene değil, senede bir başkan değişmesini isterim. Başbakanın yerinde olsam büyük, küçük ayırt etmeden borç batağındaki kulüplerin başkanlarını resen görevden alırdım. Borçlu kulüplere yaptırım uygulanmalı. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor borç içindeki kulüpler. Başbakan olsam, borçlu kulüplerin başında olan insanları, kulüp başkanlığından resen azlederim. Kulüpleri bu şekilde borçlandıranları o kulübün kapısından içeri sokmam. Bunu ben İlhan Cavcav olarak söylüyorum” diyerek tamamladı.

HABER

İlhan Cavcav hastaneye kaldırıldı
15 Aralık 2013

Gençlerbirliği-Galatasaray maçını protokol tribünündeki yerinde izleyen İlhan Cavcav, maçın devre arasında “nefes darlığı” tespitiyle sedye üzerinde ambulansa götürüldü ve sonrasında hastaneye nakledildi.

İlhan Cavcav 3 kez rahatsızlandığı tribünden sedye ile çıkarılabildi.

Cavcav ilk olarak maçın 6. dakikasında rahatsızlandı. Sağlık görevlileri hemen müdahale etti. 26. dakikada ikinci kez nefesi daraldı. Yine müdahele yapıldı, iyi olduğunu söyleyince maçı izlemeye devam etti. Nefes darlığı tespiti koyulan Cavcav’ın ilk işareti Gençlerbirliği’nin 1-0 öne geçirdiği golden sonra olması dikkat eçkti.

45. dakikada kendisini iyi hissederek ayağa kalktı ve eve gitmek istedi Yürüyemeyince fenalaşıp yere yığıldı. Çevresindekilerin yardımıyla merdivenleri inmek isteyen Cavcav’a sedye getirildi. Hazır tutulan Ambulansla hemen hastaneye kaldırıldı.

HABER

İLHAN CAVCAV: BÜYÜKLER KENDİLERİNE BAŞKA BİR LİG KURSUN
4 Haziran 2014

Hükümetin uzun süredir üzerinde çalıştığı ve geçtiğimiz gün Meclis’e gelen dev af paketiyle kulüplerin de yüzü gülecek.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’ın vergi affı kararına tepkisi ise farklı oldu. Cavcav, “Devlet büyüklerimizin aldığı kararlara saygımız sonsuz” dedi.

Başkan Cavcav tepkisini ortaya koyarken, olaya farklı bir boyut kazandırdı.

Cavcav, “Bizim gibi vergi borçlarını ödeyen kulüplere yazık oluyor. İstanbul kulüpleri ayrı bir lig kursun, orada mücadele etsinler. Anadolu kulüpleri, Trabzonspor da dahil 15 kulüp ayrı bir ligde oynayalım. Ülkemize yerli futbolcunun maliyeti 2 milyon TL’den başlıyor. Bu konularda konuşmak istemiyorum. Ben Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile bu konuları konuşacağım. Bu şartlar altında bizim gibi kulüplerin ayakta durması mümkün değildir. Bizler her türlü şartlarımızı devletimize karşı yerine getiren kulüpleriz. Bu nedenle 15 Anadolu kulübü ayrı bir lig, 3 büyükler de kendilerine bir lig kursunlar” diye konuştu.

HABER

Borçlu kulüpler Gençlerbirliği’ni örnek almaya başlayacak
Milliyet 23 Aralık 2014

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, “Mali kriterler uygulandığı zaman Gençlerbirliği şampiyon oluyor mu olmuyor mu herkes görecektir” dedi.

Cavcav, UEFA Finansal Kontrol Kurulu’nun (CFCB), CAS’ın 2012 yılında Bursaspor ile ilgili ertelenen kararının yürürlüğe girmesi ve kulübe 1 yıl Avrupa kupalarından men cezasının uygulanmasına ilişkin yaptığı açıklamada, Bursaspor’a geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Bildiğim kadarıyla neticelenmiş bir süreç değil. Gerekli itirazları yapacaklardır, umarım Bursaspor lehine sonuçlanır” diye konuştu.

Spor Toto Süper Lig takımlarından “gerek Galatasaray, gerek Trabzonspor ve gerekse de diğer kulüplerin mali durumlarının pek parlak” olmadığını belirten Cavcav, “Bunu hepimiz biliyoruz, kimsenin saklamasına gerek yok. Bursaspor’un yaşadığı diğer kulüpler için bir alarm zili olmalı” ifadesini kullandı.

Türk kulüplerinden bazıları için artık cezadan kurtuluş yolu kaldığını sanmadığını savunan Cavcav, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Sanmıyorum ki bunların artık bir kısmı için cezadan kurtuluş yolu kalmış olsun, uzattıkları ayaklarını örtecek bir yorgan bulunsun. Artık bu arkadaşların borcu harcı yorgana falan sığmaz. Benim bu süreçten tek umudum, bu kulüplerimiz, borç nedeniyle transfer yapamayacak ve yüzlerini Gençlerbirliği’ne dönerek bizi örnek almaya başlayacak.”

“Örnek olmaya devam edeceğiz”

İlhan Cavcav, mali kriterler söz konusu olduğunda son 20 yılın da liderinin “kesinlikle” Gençlerbirliği olacağını iddia etti.

“Mali kriterler uygulandığı zaman Gençlerbirliği şampiyon oluyor mu olmuyor mu herkes görecektir” diyen Cavcav, sözlerine şöyle devam etti:

“Rekabetteki eşitsizliği yaratan Türkiye’de futbol ekonomisinin herhangi bir kritere tabi olmamasıdır. Parası olmasa da borcu da bulunmayan kulüplerimiz de var. Onları da takdir etmek lazım. Ancak bu konuya doğru yaklaşılmazsa bütün kulüplerimiz cezayla karşı karşıya kalacaktır. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmaya ve bu konuda Türkiye’ye örnek olmaya devam edeceğiz.”

“Paramız herkesin ağzına sakız olmuş”

“Bizim paramız var, herkesin ağzına sakız olmuş” diyen İlhan Cavcav, oysa paralarının İstanbul kulüplerinin iki transferine denk geldiğini söyledi.

Kulübün parasına da kadrodaki genç futbolculara da “gözleri gibi baktıklarını” dile getiren İlhan Cavcav, “Sanki biz para harcamayı bilmiyoruz” dedi.

Finansal kriterlerin uygulanması konusunda herkesin daha dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Cavcav, sözlerini şöyle tamamladı:

“Elbette hiçbir kulübün kapısına kilit vurulmaz, istemeyiz de. Neticede mali kriterler boşuna konmuyor. Ben şunu anlamıyorum, bu kulüplerin dünya kadar borcu var ama transfer dönemi başladığında bir hocanın lafıyla 10 futbolcusunu gönderiyor, 10 futbolcu alıyor, sonra da elini devlete açıyor. Sanki devletin, milletin parası onlar için birikmiş. Biz o açıdan yıllardır mali kriterlerimizi uyguluyoruz.”

Resimler
Ersun Yanal
Fatih Terim
Eduard  Kokoyti
İlhan Cavcav
Sinan Şamil Sam
Ramazan Paliani
Yorum

biyo

Genel

Ersun YanalErsun Yanal

Ersun Yanal teknik direktör Kazım Ersun Yanal...

Fatih TerimFatih Terim

Fatih Terim ( 1953) Türkiye Milli Takımlar Teknik...

Eduard  KokoytiEduard Kokoyti

Eduard Kokoyti Güney Osetya Devlet Başkanı 31...

İlhan Cavcavİlhan Cavcav

İlhan Cavcav ( 04.10.1935) Gençlerbirliği Başkanı...

Sinan Şamil SamSinan Şamil Sam

Sinan Şamil Sam Dünya Kıtalararası Ağır Sıklet...

biyo

Albümler

Sıla MürekkepSıla Mürekkep

Sıla’nın sabırsızlıkla beklenen altıncı...

Fettah Can Sen En Çok AşksınFettah Can Sen En Çok Aşksın...

Fettah Can, dördüncü solo albümünün çalışmalarını...

Ferhat Polat – Sarılınca GeçerFerhat Polat – Sarılınca...

Uzun yıllardır müzik sektörünün içinde yer...

Cem Yıldız İkinci soloCem Yıldız İkinci solo

Modern “aşık” Cem Yıldız’dan...

video

Fragmanlar

Son ÖpücükSon Öpücük

Yapımı : 2006 – ABD Tür : Dram , Komedi...

İyi Şanslar Chuckİyi Şanslar Chuck

Vizyon Tarihi: 21 Eylül 2007 Yapımı : 2007 –...

Çılgın OfisÇılgın Ofis

Vizyon Tarihi: 9 Aralık 2016 Yapımı : 2016 –...